ترا سرور


ارائه دهنده خدمات سرور اختصاصی , سرور مجازی , هاست میزبانی , هاست دانلود , ثبت دامنه
مشاوره :
09199763827
همین حالا تماس بگیرید

آموزش تغییر رمز عبور root در سرور لینوکس CentOS

گاهی اوقات ممکنه رمز عبور سرورمجازی لینوکس centos خود را تغییر دهیم و متاسفانه رمز عبور به فراموشی سپرده شود و امکان لاگین با رمز وجود نداشته باشد. در این صورت لازم است رمز عبور Root در سیستم عامل لینوکس ریست یا اصطلاحا بازیابی شود.

برای بازیابی رمز عبور Root در centos  ما به ابزار vnc نیاز داریم که میتوانیم از پشتیبان سرور خود دریافت کنیم

برای استفاده از VNC به نرم افزارهای فلش پلیر ( Flash Player ) و جاوا ران تایم ( Java runtime ) باید بر روی کامپیوتر شما نصب شده باشد.

با باز شدن ابزار VNC شما به سرور خود دسترسی خواهید یافت . حال از پنل کاربری یک بار سرور خود را ریبوت ( Reboot ) نمائید. پس از ریبوت سرور با مشاهده صفحه آبی رنگ زیر می بایست یک بار کلید e را بفشارید،در صفحه بعدی مطابق تصویر با انتخاب خط میانی مجدد از کلید e استفاده نمائید. مطابق تصویر سوم، حرف S را به پایان خط اضافه نمائید و کلید enter را بزنید. حال به کمک کلید b سرور را بر روی کرنل انتخاب شده بوت نمائید. با گذشت چند دقیقه ملاحظه می فرمائید که سرور شما بدون مشکل بر روی حافظه رم بالا می آید.

در این مرحله می بایست، دستور زیر را برای تغییر کلمه عبور تایپ نمائید و سرور را یک بار ریبوت نمائید. حال می توانید به سادگی با کلمه عبور جدید به سرور خود متصل شوید.

passwd root

1

2

3

4

5

موفق باشید…

  teraserver.ir  :منبع

برچسب ها : ، ، ، ، ، ،
برای دریافت آخرین اخبار سایت و پیشنهادات به لینک زیر مراجعه کنید
اخبار ترا سرور