ترا سرور


ارائه دهنده خدمات سرور اختصاصی , سرور مجازی , هاست میزبانی , هاست دانلود , ثبت دامنه
مشاوره :
09199763827
همین حالا تماس بگیرید

راهنمای خرید هاست

اگر قصد خرید هاست برای میزبانی وبسایت خود را دارید مطالب و نکاتی که در این مقاله مطرح می شود می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

بهترین خرید، خریدی است که بر مبنای نیاز صورت گیرد و خرید هاست نیز از این قاعده مستثنی نیست.
از مهمترین نیازهایی که شما معمولا برای راه اندازی وبسایت به آن نیاز و در هنگام خرید هاست باید به آن توجه داشته باشید مواردی هستند که در ادامه به لیست و شرح آنها خواهیم پرداخت:

1- سیستم عامل – شما باید با توجه به نوع برنامه نویسی وبسایت خود هاستی را انتخاب کنید که بتواند سایت شما را اجرا کند. به عنوان مثال اگر فایلهای وبسایت شما به زبان asp نوشته شده باشند شما به هاست ویندوز نیاز دارید و اگر نوع برنامه نویسی php باشد بهتر است از هاست لینوکس استفاده نمایید.

2- میزان فضای – باید برسی کنید که به چه مقدار فضا برای آپلود فایلهای مربوط به وبسایت خود نیاز دارید و خرید هاست خود را بر مبنای آن انجام دهید. توجه داشته باشید که گاهی قرار است برنامه یا سی ام اس (cms) خاصی بر روی هاست خود نصب کنید و این گونه برنامه های پس از نصب فضای بیشتری نسبت به قبل از نصب بر روی هاست را اشغال خواهند کرد، بنابراین شما باید با توجه به فضای مورد نیاز برای نصب اقدام به خرید هاست کنید.

3. پهنای باند – اگر سایت پربازدیدی دارید و سایت شما فایل برای دانلود دارد پهنای باند بالا خریداری کنید در غیر اینصورت معمولا سایت های جدید نیاز به پهنای باند زیادی نیاز ندارند.

4. نوع هاست – اگر سایت مهمی دارید که پایداری (uptime) سرور و امنیت آن برای شما بسیار مهم می باشد بهتر است از سرور مجازی و یا اختصاصی استفاده کنید و سعی کنید از هاست اشتراکی استفاده نکنید. در یک سرور اشتراکی ممکن است چند بیش از چند صد سایت روی یک سرور میزبانی شود و به همین دلیل امنیت سایت کمتر می شود البته این به این معنی نیست که هاست اشتراکی امنیت ندارد. امنیت هاست اشتراکی کمتر از سرور مجازی و سرور اختصاصی است. در زمانی که سایت شما بازدید زیادی هم دارید بهتر است یک سرور مجازی و یا اختصاصی خریداری کنید تا در آینده با مشکل منابع سرور و مسدود شدن سایت خود مواجه نشوید.

5. امکانات هاست – قبل از خرید هاست از شرکت هاستینگ سوال کنید که در مورد امکانات و نرم افزار های نصب شده در سرور به شما اطلاعات بیشتری ارسال کند. امکانات مانند پنل هاست ، ساخت ایمیل ، تعداد دیتابیس ، تعداد park domain و addon domain ، تعداد ftp و … و نسخه نرم افزار های پشتیبانی شده مانند ورژن php نصب شده ، mysql ، و ….

موفق باشید…

  teraserver.ir  :منبع
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،
برای دریافت آخرین اخبار سایت و پیشنهادات به لینک زیر مراجعه کنید
اخبار ترا سرور