ترا سرور


ارائه دهنده خدمات سرور اختصاصی , سرور مجازی , هاست میزبانی , هاست دانلود , ثبت دامنه
مشاوره :
09199763827
همین حالا تماس بگیرید

نحوه اسکن فایل ها جهت پاکسازی فایل های مخرب

گاها به دلایل مختلف که مهمترین آن وجود باگ در سیستم های مدیریت محتوا می باشد، فایل های مخرب که منجر به ایجاد مشکلات فراوانی برای وبسایت ها و سرور می شوند، در اکانت ها بارگذاری می شوند و بدون اطلاع کاربر اقدام به فعالیت های خرابکارانه، چون Phishing ، ارسال ایمیل های تقلبی، بارگذاری فایل های Perl، Shell و موارد دیگر می کنند.

حتی در برخی از مواقع این اقدامات آنقدر طولانی می گردند که مراکز ثبت تخلف وبسایت را مسدود می کنند و مرورگر ها دیگر آن ها را بارگذاری نمی کنند.

جهت جلوگیری از این مشکل پیشنهاد می شود همیشه از سیستم مدیریت محتوایی استفاده کنید که دارای پشتیبانی رسمی باشد و دیگر اینکه مدام آن را به آخرین نسخه های منتشر شده توسط شرکت سازنده بروز نمایید.

همچنین روشی برای یافتن بخشی از این فایل های مخرب وجود دارد که اسکن فایل ها توسط Anti Virus می باشد. به این منظور می توانید مطابق با راهنمای زیر به صورت دوره ای اقدام به اسکن فایل های موجود در هاست نمایید.

۱) ابتدا وارد  cPanel  شوید.

۲) در بخش Advanced گزینه Virus Scanner را برگزینید.

1

۳) بخشی از اکانت که تمایل به اسکن آن را دارید، انتخاب و دکمه Scan را اعمال نمایید.

2

۴) منتظر بمانید تا قرایند اسکن به پایان رسد.

3

۵) چنانچه ویروس یا فایلی مخرب شناسایی شد، صفحه ای مطابق با تصویر زیر حاوی فایل های مخرب یافت شده نمایش داده خواهد شد که می توانید یکی از اقدامات مورد نظر چون تعمیر، قرنطینه، حذف و رد را در خصوص ویروس ها اعمال نمایید.

4

موفق باشید…

  teraserver.ir  :منبع

برچسب ها : ، ، ، ، ،
برای دریافت آخرین اخبار سایت و پیشنهادات به لینک زیر مراجعه کنید
اخبار ترا سرور