ترا سرور


ارائه دهنده خدمات سرور اختصاصی , سرور مجازی , هاست میزبانی , هاست دانلود , ثبت دامنه
مشاوره :
09199763827
همین حالا تماس بگیرید

نحوه رمزگذاری فایل های php

با رمزگذاری فایل های php می توانید امنیت سایت خود را بالا ببرید و همچنین در صورت دسترسی به اسکریپت شما سورس اصلی آن نمایش داده نمی شود.

برای کد کردن می توانید از نرم افزار های Zend guard و Ioncube استفاده کنید. در این مطلب در مورد نحوه نحوه رمزگذاری فایل های php با نرم افزار Ioncube توضیح داده ایم.

Ioncube چیست؟

1

ioncube یک نرم افزار غیر رایگان است که قیمت آن از 199 تا 399 دلار آمریکا می باشد. توسط این نرم افزار می توانید فایل های php خود را رمزگذاری کنید. به طور کلی با رمزگذاری فایل های php دیگر دسترسی به سورس اصلی فایل های شما به سادگی وجود ندارد و این مورد حتی برای امنیت سایت خود هم بسیار پیشنهاد می شود. به عنوان مثال با کد کردن فایل های دیتابیس خود می توانید از ورود هکر ها به دیتابیس سایت جلوگیری کنید. در صورت دسترسی هکر به فایل شما نمی تواند مشخصات بانک اطلاعاتی شما را مشاهده کند.

برای خرید ioncube و یا کد کردن فایل های php خود می توانید با تماس بگیرید.

 

نحوه کد کردن یا رمزگذاری فایل های php توسط ioncube :

نرم افزار را باز کنید و از منو فایل روی گزینه new project کلیک کنید.

2

در پنجره project setting که برای شما باز می شود از قسمت project source folder می توانید پوشه ای که قصد دارید فایل های php آن کد شوند انتخاب کنید.

مانند تصویر زیر فایل php خود را انتخاب کنید

3

مانند تصویر بالا تنظیمات را انجام دهید و روی تب target کلیک کنید

سپس پوشه ای که قرار است فایل کد شده کپی شود را انتخاب کنید و تیک allow target to be within the source tree را علامت بزنید.

4

در صورتی که نرم افزار شما امکان لایسنس هم داشته باشد می توانید روی فایل لایسنس ایجاد کنید و اجرا شدن فایل را به دامنه یا آی پی محدود کنید.

برای ایجاد لایسنس می توانید روی گزینه restrictions کلیک کنید در تصویر زیر فایل را به یک آی پی و برای آن تاریخ expire تنظیم کرده ایم :

5

در تب customisation در قسمت add text می توانید یک متن که در داخل فایل کد شده کپی می شود وارد کنید.

در تب massages می توانید پیام های فایل خود را وارد کنید به عنوان مثال زمانی که این فایل در سرور دیگری باز شد پیام “لایسنس شما معتبر نیست” نمایش داده شود.

سپس روی OK کلیک کنید و روی دکمه  6 کردن فایل های php با ioncube کلیک کنید تا فایل شما کد شود و سپس فایل کد شده در پوشه ای که انتخاب کرده اید کپی می شود.

موفق باشید…

  teraserver.ir  :منبع
برچسب ها : ، ، ، ، ، ،
برای دریافت آخرین اخبار سایت و پیشنهادات به لینک زیر مراجعه کنید
اخبار ترا سرور